Çalışma satışları devam etmektedir. Menüden "çalışmalarımı satıyorum" kısmından istediğiniz çalışma için iletişim adresinden irtibata geçebilirsiniz.
...Uygun fiyatlarda çalışma satışları devam etmekte...

28 Ağustos 2013 Çarşamba

Güneşi Beklerken 9. Bölüm | İnceleme

Şöyle internette gezdim de  hiç Türk dizi incelemesi görmedim ve hep yabancı dizi incelemeleri buldum. Bir değişiklik yapıp izlediğim Güneşi beklerken dizisinin incelemesini yazdım
Yaz dizisi Güneşi beklerken sezona güzel başladı. Yaz bitiminde devam eder mi merak ediyorum. Dizi  ile ilgili küçük bir özet geçersem. Zeynep ve annesi  Demet  göl yazıdan İstanbul a taşınır. Okulun ilk günü okulun sahibinin oğluyla Kerem ile arasında bir çekişme olur.


*******


Dizinin ilk 8 bölümü neyse de  9. Bölüm baya güzeldi.  9. bölüm Zeynep’ in intikamı ve çok iyi  intikamdı. Dizi de her şey anlatıldıktan sonra Zeynep’in  nasıl kaybolduğunu flashbacklerle anlatıldı. Kurgulama çok iyiydi.  Açıkçası Melis gerçekten stresine kurban olup Zeynep i tekneden itti  zannettim.  İşin gerçeği  8. bölümde  Melis, Kerem ve Zeynep ile adaya gitmek için Keremi n,  Zeynep in babasının yaşadığıyla ilgili oyun oynadığını bildiğini ve kendisinin de onlarla gitmezse her şeyi Zeynep e anlatacağını  söyleyerek tehdit  ederken  tesadüfen Zeynep te konuşmaları duyar.  Zeynep, Annesinden gece eve geç  geleceğini ve Keremden intikam alacağını söyler ardından Barışı arayarak yardım ister.Olay burada başlıyor.  Kerem , Zeynep, Melis  birlikte  teknede adaya giderken Zeynep birden  ortadan kayboluyor.  Kerem ve Melis teknenin içini iyice aramasına rağmen Zeynep i bulamaz.  Kerem teknenin arka kısmında Zeynep’in kolyesini bulur .  Kerem’ in telefonu çalar, arayan Barıştır. Barışa  Zeynep’ in kaybolduğu anlatılır. Barış, Kerem ve Melis’in yanına gider Zeynep’in nasıl kaybolduğunu öğrenir direk Melis’i suçlar. Melis her ne kadar ben yapmadım dese de  Kerem ve Barış Melis i suçlamaya devam eder.   Barış sahil güvenliği arayacağını söyler aslında Zeynep i arar.  Zeynep  onları uzaktan seyreder ve oradan ayrılır. Arama çalışmalarına  Yağmur da katılır Yağmur durumu daha sonradan öğrenir ve bozuntuya vermez. 
Kerem ve Melis in bu durumdan haberi yoktur.  Geceyi evlerinde geçiren Melis, Zeynep in hayalini gördüğünü zanneder  diğer yandan ise Keremde aynı durumdadır. Ama Melis in gördüğü  rüya baya iyiydi. İkisi de sabahı sabah etti diyebilirim. 


Sabah olunca haberler de sahile vuran kız cesedi haberini alırlar. Kerem morgtaki kızın Zeynep  olmadığını tespit eder.  Keremin telefonu çalar ve şöförü … hastanede boğulma vakasının olduğunu söyler. Yoğun bakım önünde Melis  doktora Zeynep in kardeşi olduğunu söyledi  ve yoğun bakıma girmeye çalışsalar da  güvenlik Barış ve Keremi dışarı çıkartır bu sırada Melis ne yapar eder yoğun bakıma girer. Yoğun bakımdaki kızın Zeynep olmadığını öğrenir. Ardından Barış, Zeynep in istediği gibi  Melis ve Keremi  çöplerin bulunduğu  bir yere çağırır Zeynep in çantasını bulduğunu söyler.  Kerem, Zeynep in  çantasından çıkan eşyalar arasında cd yi görünce  yıkılır.  Barış, Zeynep in telefon sinyalinin olduğu çöplere gider  ve Zeynep in planındaki gibi telefonu Barış bulmuş gibi yapar.
Kerem, Zeynep in kaybolduğunu Zeynep in annesine söylemek için Jale hocanın evine gider.  Demet yani Zeynep in annesi kapıyı açar. Kerem sıkıla utana kendisini tanıtır tam Zeynep in kaybolduğunu söyleyecektir  Zeynep kapıda belirir.  Kerem ve Melis şaşırırlar. Kerem arabasının yanında Zeynep yaşıyor diye  gülmeye başlar.  Diğer yandan dizi içerisinde  Demet ,Cihan a Zeynep in kızı olduğunu söyleyecek mi? diye  merak edilirken Cihan ın telefonu  çalar. Tülin’in kaza geçirdiğini öğrenir aslında  Tülin, Cemle  kutlama yemeğine giderken kaza geçirir.  Tülin, Cihana hastahanede  Ceml e kaza geçirdiğini söylemese de  Cihan evlerine vardıklarında magazin programlarından öğrenir.  Dizi çerisinde geçen diğer bir konu Jale hoca görme yetisini kaybeder.Eve gelen doktor durumun iyi gitmediğini söyler ve eve ikinci bir doktor gelir. Bana kalırsa bu doktor  Demet e asıldı. İlerleyen bölümde arkadaş olmak ister. Hala Cihan, Zeynep in kızı olduğunu öğrenemedi.  Tülin in ise sakladığı yalan ortaya çıktı.
10. bölümde neler olacak.


kaynak göstermeyi unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin! Link eklenen yorumlar
Yayınlanmayacaktır! Blog linkinizi "blog keşif etkinliği"
postuna bırakabilirsiniz.

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım! Eksik etmeyiniz:)
Teşekkürler, yeliz-art.