Çalışma satışları devam etmektedir. Menüden "çalışmalarımı satıyorum" kısmından istediğiniz çalışma için iletişim adresinden irtibata geçebilirsiniz.
...Uygun fiyatlarda çalışma satışları devam etmekte...

31 Mayıs 2016 Salı

Kocamın Ailesi |TR dizi tanıtım ve inceleme|


yeliz-art TR dizi tanıtım ve inceleme


Güzel bir Türk dizisi Kocamın ailesiydi. 2015 yılında dizi 57. bölümüyle final yapmıştı. Diziyi sevdiğimden blog arşivimde dizinin tanıtımın bulunmasını istedim ve benim gibi bu diziyi sevenler  dizinin bitmesine üzülmüştür.  


Ar ailesi 25 yıl önce Engin ismindeki kaybolan oğullarını bulamamışlardır ve bir şekilde oğullarını bulma ümidiyle yaşamışlardır. Dizinin ilk bölümünde Tarık isimli doktorun yeni bir apartmana eşi Yonca ile taşınmasıyla Ar ailesinin Tarık’ ı çok sevmesiyle dizi hemen bana “ işte Tarık Ar ailesinin oğlu” dedirtti.   Ar ailesi Tarık’ ın eşiyle anlaşamasa da Tarık ı çok sevmesi Tarık ise Ar ailesine karşı olan sevgisi de olunca  Tarık paylaşılamayan biri olması ve Ar ailesi Yonca arasındaki çekişme diziye güzellik katıyordu  ta ki  Tarık’ ın  ilk eşi  Yonca’ nın hastalığının  olması. İlk başlarda  Yonca’ nın hastalık belirtilerini hamile olarak düşünen Ar ailesi Yoncaya karşı daha nazik davranır. Bu durumu kendine fırsat olarak gören Yonca, Ar ailesi ve Tarık la ilgili araştırmasını Ar ailesinin  aile fotoğraflarıyla sonuçlar. 

Tarık’ ın çocukluk fotoğrafı ve Ar ailesinin kaybolan çocukları Engin’ in aynı kişi olduğunu öğrenir. Bu durumu Yonca, Tarık’ ın yurt dışındaki babasına da söyler.  Yonca ölmeden Tarık a Ar ailesini söyler diye düşünürken tam tersine söylemedi. Tarık da Yonca’ nın ölümünden sonra tabletinde yurt dışındaki babasıyla olan yazışmalarında “Tarık’ ın gerçek ailesini buldum.” yazısını görmesiyle Tarık daha da üzülür.  
Dizide hala anlayamadığım ilk başlarda Ar ailesine  kötü davranan ve sonradan Ar ailesinin bir üyesi olduğu ortaya çıkan Rıza karakteriydi.  Diziye yeni oyuncuların dahil olası diziye ayrı bir tat kattı. Diğer yandan Tarık kendi kaçırılmasıyla ilgili  küçüklükten kalan anılarının ortaya çıkması.  Gerçek ailesini araştırmaya çalışması Cücü ve Güneş’ in Tarık’ a bu konuda yardım etmesi diğer taraftan da  dizinin ilerleyen bölümlerinde  Mukadder hanım“Tarık evlatlık mıymış.”  gibi bir cümle kurmuştu.  Sanki Tarık’ ın evlatlık olduğunu yeni öğreniyorlarmış gibi aslında dizinin sıkı takipçisi olduğumdan Tarık ve Yonca  bir akşam yemeklerini Ar  ailesinde yedikleri zaman Yonca,  Ar ailesine Tarık’ ın evlatlık olduğunu söylemişti. Tarık kendisiyle ilgili konuları araştırırken Tülay ve Cücü arasındaki çekişmeleri  Pelin’ in Cücü ile olan diyalogları diziyi daha da güzelleştiriyordu.  Güneş, Yonca gibi Ar ailesiyle geçinememesi  ve  Ar ailesinin gerçek oğullarının  Tarık olduğunu ortaya çıkarması Şeniz’ in iyice köşeye sıkışmasına neden olur.  Son bölümde Sefer aile yemeğinde Tarık’ ın kaçırılmasını açıklaması değişen Miray karakterinin  ilk defa doğum gününün kutlama heyecanı Candan sonra kendini toparlayan Gülay’ ın Akın ile seyahatlerini anlattığında “ Gülay sana ne olmuş? Bu ne saç?” dediğim sahnelerden biriydi.   Son dakikalara doğru Güneş’ in hamile olduğunu ve bebeğe hangi isim konmalı gibi şakalaşmalarla dizi bu şekilde bitti.  Dizinin bitimde set ekibini göstermelerini seviyorum.  Açıkçası jenerikte geçen isimler çok hızlı geçtiğinden arka planı benim gibi merak edenler için güzel bir son.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin! Link eklenen yorumlar
Yayınlanmayacaktır! Blog linkinizi "blog keşif etkinliği"
postuna bırakabilirsiniz.

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım! Eksik etmeyiniz:)
Teşekkürler, yeliz-art.